Jdi na obsah Jdi na menu

Hvězdný kolotoč: naposled? Snad ne!

NA OSLAVU! 18. srpen - předposlední sekunda závěrečného mače léta 2002 a tedy jubilejní desáté sezony SKZ. Erik posílá do branky Volfířova rozhodující gól.

V sezoně číslo 10 předávají esa generace, která odtáhla SKZ Radlice k jednačtyřiceti výhrám a jenom devíti porážkám, žezlo nastupující generaci.

K prvnímu zápasu prázdnin se po čtyřech letech odhodlala přijet na hřiště za hospodu KŘÍDLOVICKÁ. Ač ne s matadory bitev 1997 a 1998, ale rovněž s mladou krví. Za Radlice patnáctého července 2002 v 16:00 nastupují Pavel Urbánek - Honza Lojka, Míra Urbánek - Fanda Vaněk, Zdenda Kořínků.
A s Brnem jim to jde: poločas vyhrávají 3:1, ve druhém už soupeře pustí k máločemu a hlavně díky střelecké chuti Fandy vítězí Radlice poprvé v novém složení 8:1 - Fany dává pět gólů, Honza a bratranci P. + M. po jednom.

Odveta s BRNEM se hraje už za tři dny - 18. července na táboře. Křídlovické ale domácí půda nepomáhá. V půli vedou Radlice znovu 3:1 a na konci svítí druhá výhra: Křídlovická - SKZ 1:7 (P. Urbánek 2, M. Urbánek 2, Kořínek 2, Vaněk).

Tak to ještě roztočíme…

ZKUŠENOST + MLÁDÍ: počínaje rokem 2002 se začínají v dresech SKZ Radlice potkávat dvě generace - 18. srpen a dramatický zápas s Volfířovem budiž prvním důkazem. Bok po boku nastupují „staří” Martin Šlápi (13) či Honza Vlček (6)
a mladíci Fanda Vaněk (7) a Zdenda Kořínek (9).

Osmnáctý srpen 2002 znamená přelomové setkání. Ke dvanáctému (a na osm let poslednímu) zápasu s VOLFÍŘOVEM vybíhá sestava: Roman Soudek - Martin Šlápota, David Šprincl - Honza Vlček, Ferry Chvátal.

Na lavičce sedí jak matadoři Radim Štastný s Erikem E-33 Doleželem (ten s hrdou cedulkou COACH), tak mladí nástupci Fanda Vaněk, Pavel Urbánek, Zdeněk Kořínek. Nečekaně hodně šponované drama způsobí, že se na trávník dostanou všichni - včetně kouče!

Co o tom píše kronika hospody U Zoufalce? „Na klidné cestě k výhře, nad propastí a nakonec v ráji. Tak plynuly minuty křtu renovovaného areálu Zoufalců. Klasická hodinovka s tradičním soupeřem v zoufalém poledním slunku nabídla parádní dramatickou linku: opatrný úvod a volferovský tlak odstřelil gól Honzy Vlčka. Vedení 1:0 vydrželo - hlavně díky zákrokům Romana Soudka - do poločasu i dlouho přes něj. Až bleskový úder hostí zvedl na louce polehávající hvězdy nedávné minulosti: Zoufalci roztočili po ose Radim - Honza - Erik kolotoč, který dvě sekundy před koncem přivál na radlický kopec sladké vítězství.”

A pokud by to snad nebylo někomu úplne jasné: 14. Vlček 1:0, 47. Novák 1:1, 52. Macků 1:2, 57. Vlček 2:2, 60. Doležel 3:2.

Čili pro letošek - sezonu dvou týmů: tři zápasy, tři vítězství, skóre 18:4. Fajné!

SKZ RADLICE 2002 - TÝM PŘICHÁZEJÍCÍ

Pavel URBÁNEK - Honza LOJKA, Míra URBÁNEK - Fanda VANĚK, Zdenda KOŘÍNEK, Ferry CHVÁTAL.

SKZ RADLICE 2002 - TÝM ODCHÁZEJÍCÍ

Roman SOUDEK - David ŠPRINCL, Martin ŠLÁPOTA, Honza VLČEK - Radim ŠTASTNÝ, Erik DOLEŽEL.

DESÁTÉ LÉTO
SKZ - BRNO I. 8:1 (3:1) Vaněk 5, H. Lojka, M. Urbánek, P. Urbánek. Hráno 15. 7. 2002.
BRNO I. - SKZ 1:7 (1:3) P. Urbánek 2, M. Urbánek 2, Kořínek 2, Vaněk. Hráno 18. 7. 2002.
SKZ - Volfířov 3:2 (1:0) Vlček 2, Doležel. Hráno 18. 8. 2002.